اطلاعیه دعوت به مشارکت و سرمایه گذاری

استارتاپ تعمیرکارسلام برای ارتقا و تکمیل نقشه راه از سرمایه گذاران و کسب و کارها در حوزه ارائه خدمات فنی دعوت به عمل می آورد. جهت کسب اطلاع بیشتر از طریق ایمیل tamirkarsalam@gmail.com تماس حاصل نمایید.

تعمیرکارسلام
تعمیرات لپ تاپ

بررسی تخصصی آماری خرابی لپ تاپ ها

اگر می خواهید بدانید که آمار خرابی لپ تاپ ها چقدر است، به جای درست آمده اید. بسیاری از تعمیرکاران با آگهی از آمار خرابی ها در جهت تشخیص خرابی و تعمیر لپ تاپ ها استفاده کرده اند. در این مقاله از تعمیرکارسلام  به شما کمک می کنیم تا با بررسی خرابی ها متعدد هر یک از برندهای معتبر لپ تاپ در عیب یابی و تعمیر لپ تاپ دقیق تر و سریع تر عمل کنید؛ با ما همراه باشید:

برند SONY

سری CS: اغلب مشکل فن CPU دارند (بعد از یک مدت خاموش می شود)

مدل های  SR و SW : بیشتر مشکل بایوس دارند. در بقیه مدل های دیگر هم مشکل بایوس و هم مشکل GPU وجود دارد . این خرابی ها بیشتر در موارد No booT بود. در حالت No power بیشتر عامل خرابی MAX های مدار PWM پاور و مدار شارژ می باشد.

برند HP

سری TX و DV: اگر با فشار دکمه پاور، چراغ پاور روشن شود و وقتی که دستمان را از روی دکمه برداریم چراغ خاموش شود در این مورد خرابی از GPU و یا I/O است.

در مواردی که خرابی هایی از قبیل No BooT دارند، علت عمده ی خرابی آنها دیسکانکتی های GPU است که با Resold حل می شود.

سری compact: اگر No Power باشد؛ علت عمده ی خرابی می تواند MAX های مدار باشد که MAX شارژ بیشترین خرابی را دارد و بعد از آن MAX پاور (PMW)، اما اگر MAX ها سوخته بود ( به شدت داغ شده بود) خرابی احتمالا می تواند مربوط به فت های مدار محافظ باشد که اگر پایه گیت این فت ها را توسط یک مقاومت  560KΩ به بدنه وصل کنیم مدار روشن می شود . به تعداد فت ها مقاومت می زنیم. یک مقاومت را به پایه گیت و سپس توسط سیم به بدنه وصل می کنیم.

نکته: آی سی MAX اگر سوخته باشد، به شدت داغ می شود و هم چنین پایه آن را در Data shit می بینیم.

برند Dell

سری XPS: اگر No boot بود یا رنگ ها با هم قاطی بشوند GPU را resold کنید

سری VOSTRO: یا از GPU یا از I/O . در سری های قدیمی هم از GPU و در سری های جدید بیشتر از I/O . تعویض  GPU 639 با  631 ، اگر I/O مشکل داشته باشد I/O سری ene سریال KB926QFC0,1,2 استفاده می کنند.

سری Inspiron: خرابی ها به ترتیب از GPU، بایوس و سپس I/O  می توان برد.

نکته: مشکل عمده ی GPU، دیسکانکتی است که باید Resold شود. n5110 اگر No Boot بودند؛ بایوس پروگرم شود. (گاهی همراه با بوق )

برند Fujitso – Simence

بیشترین خرابی های این برند مربوط به دیسکانکتی چیپ ها از جمله پل شمالی و GPU می باشد که با Resold کردن حل می شود. بعد از آن خرابی اساسی مربوط به بایوس است. در صفحه ویندوز یک سری حروف یونانی دیده می شود. که باید پروگرم شود.

برند Acer

سری Aspire one: در این سری بیشترین خرابی ، بایوس است. در سری های دیگر خرابی به ترتیب زیر خواهد بود:

1 ) بایوس

2 ) MAX های مدار

3 ) پل جنوبی

4 ) I/O

نکته: خرابی No power در Acer بیشتر مربوط به MAX مدار PMW بوده (داغ می کند) که با تعویض آن لپ تاپ روشن می شود.

نکته: لپ تاپ خود به خود روشن و خاموش می شود به صراحت می توان گفت I/O خراب است و بایستی تعویض گردد.

نکته: مشکل Acer در مناطق رطوبتی می تواند از سولفاته شدن و یا دیسکانکتی فت های دور GPU باشد که باید آنها را توسط هات ایر از مدار خارج کرده، زیر آنها را با تینر 10000 تمیز کرده و دوباره آنها را سرجای اول خود قرار داد.

برند Toshiba

در حالت No Power: مشکل از پل جنوبی و یا I/O است.

در حالت No Boot: مشکل از بایوس و یا پل جنوبی است.

برند ASUS

یکی از بهترین نوع لپ تاپ ها، لپ تاپ ASUS است که کمترین خرابی را به خود اختصاص می دهد. بیشترین خرابی ها در ASUS ، پل جنوبی و بایوس  یا MAX های مدار می باشد.

برند IBM یا Lenovo

در حالت No Boot مشکل از GPU بوده که با Resold کردن حل می شود.

نکته: در کلیه لپ تاپ ها به خصوص IBM یا Lenovo اگر مشکل شارژ وجود داشت با فرض این که آداپتور و باتری سالم و اصلی است (اورجینال)، خرابی مربوط به FET ها و یا MAX های مدار شارژ می باشد.  شماره این فت ها 4435 و یا 4835 می باشد.(شارژ نمی شود.)

در مورد No Power بیشترین احتمال خرابی از پل جنوبی و یا I/O است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن