اطلاعیه دعوت به مشارکت و سرمایه گذاری

استارتاپ تعمیرکارسلام برای ارتقا و تکمیل نقشه راه از سرمایه گذاران و کسب و کارها در حوزه ارائه خدمات فنی دعوت به عمل می آورد. جهت کسب اطلاع بیشتر از طریق ایمیل tamirkarsalam@gmail.com تماس حاصل نمایید.

تعمیرکارسلام
تعمیرات لوازم دیجیتالتعمیرات موبایل

آموزش تعویض پورت شارژ گوشی

چگونه پورت شارژ گوشی سامسونگ یا آیفون را تعویض کنیم؟

 پورت شارژ یکی از آسیب پذیرترین بخشهای گوشی های هوشمند است. پورت شارژ به راحتی پس از وصل شدن، بیرون کشیدن، یا چسبیدن گرد و غبار و زنگ زدگی شل می شود. یک پورت شارژ شکسته قطعا بر روی سرعت شارژ و همچنین نتیجه شارژ تاثیر خواهد گذاشت.

اگر بخواهید تنها یک پورت شارژ را تعویض کنید هزینه کمتری خواهد داشت اما به مهارت های پیچیده تری نسبت به تعویض آن به همراه یک برد PCB نیاز دارد. در این بخش آموزش های تعمیرات تعمیرکارسلام شما را با روش تعویض پورت شارژ گوشی سامسونگ گلکسی و آیفون آشنا خواهیم کرد.

ابزارهای مورد نیاز

  • هات گان
  • سیم لحیم
  • خمیر قلع
  • خلال دندان
  • پنس

این راهنما برای گوشی های سامسونگ گلکسی مدل S2/3/4/5/6, Note 2/3/4/5, Note Edge/S6 Edge/S6 Edge Plus مشترک است در ادامه مراحل تعویض پورت گوشی سامسونگ مدل گلکسی S3 را برای نمونه توضیح می دهیم.

مرحله 1: مقداری خمیر قلع را با کمک یک خلال دندان بردارید. آن را به آرامی در اطراف نواحی لحیم شده پورت شارژ بمالید.

خمیر قلع روی برد

مرحله 2:  به صورت یکنواخت نواحی لحیم شده را حرارت دهید.

حرارت یکنواخت

به طور کلی پورت شارژ بر روی یک برد PCB  ساخته شده است که باید در دقیقه اول در حدود 280 تا 300 درجه سانتیگ راد گرم شود. پس از آن 320 درجه سانتی گراد خوب خواهد بود.

درجه حرارت مناسب برای تعویض پورت شارژ

با توجه به اینکه پورت شارژ در روی یک کابل فلت ساخته می شود. برای مثال ( پورت شارژ به همراه کابل فلت در Galaxy Tab S 10.5 ) برای محافظت از کابل ظریف فلت در برابر سوختگی درجه حرارت باید از آغاز تا پایان کار به 280 درجه سانتیگراد کاهش پیدا کند.

کابل فلت پورت شارژ گوشی
قطعه تعویض سامسونگ گلکسی تب S10.5 پورت شارژ همراه با کارت خوان SD کابل فلت (ورژن B) – A

مرحله 3: پس از حرارت دادن به وسیله هیتر پورت شارژ را به آرامی و به کمک یک پنس جدا کنید.

جداسازی پورت شارژ

مرحله 4: مقداری سیم قلع را اطراف نواحی لحیم کاری شده در برد افزونه لحیم کنید. سپس مقداری خمیر قلع نیز در آن نواحی بمالید.

لحیم کاری

مرحله 5: به آرامی پورت USB  جایگزین را بردارید و در ناحیه لحیم کاری قرار دهید، پورت شارژ را در جای مناسب خود قرار دهید. در حالی که به آن حرارت می دهید به طور همزمان به وسیله ی یک پنس آن را فیکس کنید.

فیکس کردن پورت شارژ

راهنمای تعویض پورت شارژ گوشی آیفون مدل های 4/4s/5/5c/6/6 plus

در ادامه؛ نحوه تعویض پورت آیفون 5  را برای نمونه توضیح می دهیم که بسیار شبیه به تعویض پورت شارژ در گوشی های سامسونگ است.

مرحله 1: اطراف ناحیه لحیم کاری شده پورت شارژ را به طور یکنواخت حرارت دهید.

حرارت مناسب برای جداسازی پورت شارژ

مرحله 2: به آرامی پورت شارژ را به کمک پنس بردارید.

جداسازی پورت شارژ

مرحله 3: مقداری سیم قلع را اطراف ناحیه لحیم کاری شده در برد افزونه ذوب کنید سپس مقداری خمیر لحیم کاری نیز در آن نواحی بمالید.

مرحله 4: به آرامی پورت USB  جایگزین را بردارید و در ناحیه لحیم کاری قرار دهید، پورت شارژ را در جای مناسب خود قرار دهید. در حالی که به آن حرارت می دهید به طور همزمان به وسیله ی یک پنس آن را فیکس کنید.

لحیم کاری پورت شارژ

خب به پایان این بخش از آموزش های تعمیرات رسیدیم. ما در این بخش سعی کردیم تا خلاصه از نحوه تعویض پورت شارژ گوشی را بصورت کاملا تصویری تشریح کنیم. شما می توانید برای دریافت آموزش های عملی در دوره های آموزش تعمیرات تعمیرکارسلام ثبت نام نمایید.

تعمیرکارسلام

اولین و بزرگترین سامانه تخصصی تعمیرات انواع لوازم دیجیتال، ماشین های اداری، لوازم صوتی و تصویری و خانگی در ایران. برای تعمیر موبایل و رفع ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست سفارش تعمیر خود را در سامانه تعمیرکارسلام ثبت کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن